bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Bieg Niepodległości w Porcie Gdańsk

Lato się skończyło i dla wielu osób również sezon startowy. Jeśli jednak kochacie jesień i nie zawsze pogoda jest najistotniejsza podczas startu, to polubicie tę propozycję. Miejsce bowiem do biegania jest niecodzienne. Ten bieg może okazać się sportową imprezą jesieni. Bieg Niepodległości, oczywiście w dniu 11.11.2022 odbędzie się na terenie Portu Gdańsk. Morskie okno na Świat, nie tylko Gdańska, ale całej Polski będzie areną sportowych zmagań dla setek biegaczy z całej Polski.

fot Port Gdańsk

W miejscu, gdzie odbywa się przeładunek towarów z całego świata pobiegniemy na dystansie 10 kilometrów na dwóch pętlach. Trasę będzie można pokonać również w sztafecie, dzieląc ten dystans na dwie części dla każdego z zawodników po pięć kilometrów. Takżz pięć tysięcy metrów będą mogli przejść z kijami uczestnicy marszu nordick walking.

 

Zawody rozpoczną się o godzinie 14.00 tak, aby każdy chętny mógł wziąć wcześniej udział w Paradzie Niepodległości, chociaż nasz Bieg również będzie swego rodzaju Paradą prezentującą  w aktywny sposób radość z odzyskanej niepodległości przez Polskę 104 lata temu. Zawodnicy pobiegną w białych, albo czerwonych koszulkach tworząc biało-czerwoną flagę. Nasze barwy narodowe będą szczególnie się prezentować w tak ważnym historycznie miejscu dla Polski. Trasa biegu prowadzić będzie między innymi po Nabrzeżu Zbożowym, przy którym we wrześniu 1939 roku cumował SchlezwigHolstein. To właśnie z tego miejsca zostały oddane strzały w kierunku Westerplatte. Tam w latach 60-tych zbudowano w hołdzie poległym żołnierzom Pomnik Obrońców Wybrzeża. Ten wznoszący się na ponad dwadzieścia metrów monument będzie widoczny dla biegaczy po przeciwnej stronie nabrzeża, którym poprowadzi trasa Biegu Niepodległości.

fot Port Gdańsk

Zapisy na Bieg Niepodległości prowadzone są na www.elektronicznezapisy.pl. Cena pakietu startowego zawierającego koszulką startową i pamiątkowy medal wynosi 79 zł. Wkrótce zostanie zaprezentowana dokładna trasa, którą pobiegną uczestnicy historycznego wydarzenia, jakim może być Bieg Niepodległości w Porcie Gdańsk 11.11.2022 roku