bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – ZMIANA TRASY

W związku z ogłoszonym w rejonie Bałtyku alarmem drugiego stopnia zawody nie mogą odbyć się na terenie Portu Gdańsk. Jest to konsekwencją wojny na Ukrainie. Szczególnie w obliczu takich zdarzeń  wolność i niepodległość, którą Polska odzyskała ponad sto lat temu wydają się wyjątkowo wartościowe. „Chcemy się tym cieszyć biegając. Dlatego też nie rezygnujemy z Biegu Niepodległości Port Gdańsk. Poprowadzi on inną trasą, niż ta pierwotnie zakładana po terenie portu morskiego w Gdańsku. Pobiegniemy z Portu w Gdańsku w kierunku Jelitkowa i wrócimy w okolice portowego Falochronu Zachodniego. To będzie biało-czerwona biegowa fala, która rozleje się wzdłuż tego fragmentu Zatoki Gdańskiej. Bądźcie z nami 11 listopada. Zapraszamy.” – mówi Tomasz Galiński, organizator imprezy.

 

Biuro Zawodów, a także Start/Meta znajdować się będą na przyczółku Portu Gdańsk, w okolicy Zielonej Latarni.

Biuro zawodów czynne będzie w godzinach 10.00-13.00. Planowana godzina rozpoczęcia rywalizacji:

 

  • Młodzicy – 12.00, na dystansie 1,5 km (13,14 latki)
  • Żaki – 12.15, na dystansie 1,0 km (11,12 latki)
  • Marsz Nordic Walking – 12.30, na dystansie 5,5 km
  • Biegi Malucha GR I – 12.35 – na dystansach 100 m (dzieci w wieku 1, 2, 3 lata; możliwa asekuracja rodziców)
  • Biegi Malucha GR II – 12.40 – na dystansach 200 m (dzieci w wieku 4, 5, 6, 7 lat)
  • Biegi Malucha GR III – 12.50 – na dystansach 400 (dzieci w wieku 8, 9, 10 lat)
  • Bieg Niepodległości – 14:00. ( starty indywidualne i sztafet ) – 10 km

 

TRASA i MIEJSCE IMPREZY

  1. Trasa zostanie wyznaczona pomiędzy okolicami Falochronu Zachodniego u wejścia morskiego do Portu Gdańsk, a wejściem nr 72-74 na plażę w Jelitkowie. Trasa poprowadzi min: ulicami Brzeźnieńską i Jantarową.
  2. Marsz nordick walking – start i meta, j/w – trasa poprowadzi pętlą z nawrotką na wysokości gdańskiego molo w Brzeźnie
  3. Start/Meta – okolice przy Falochronie Zachodnim u wejścia morskiego do Portu Gdańsk – tam również miasteczko zawodów, strefa Expo i Biuro Zawodów – dojście od strony ul. Krasickiego i Domu Zdrojowego

Każdy uczestnik Biegu na 10 km i Marszu Nordic Walking otrzyma białą lub czerwoną koszulkę, w której zobowiązany jest wystąpić w zawodach, także pamiątkowy medal za ukończenie rywalizacji. Zapisy wciąż trwają na www.elektronicznezapisy.pl.