bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

HOFFER TRIATHLON DZIAŁDOWO 2024

18.05.2024by DoMety

Zaczynamy jedynym takim pływaniem w Polsce. W sztucznym zbiorniku, który został niedawno wykopany na terenach pokrzyżackiego przedzamcza – …. Jest już nad nim plaża miejska i to właśnie w tym akwenie popłyną triathloniści. Wszystko będzie widać jak na dłoni.” – zachęca do udziału w triathlonie Rafał Hoffer – Prezes firmy Hoffer – sponsora tytularnego imprezy.

 

Po tym widowiskowym ściganiu w wodzie zawodnicy pojadą bardzo szybką trasą kolarską. Ta rywalizacja na znakomitej nawierzchni dróg w stronę Kurek po przejechaniu jednej (1/8 IM) lub dwóch pętli (1/4 IM) zakończy się na działdowskim Stadionie.

Bieganie zaplanowano ulicami miasta w kierunku Malinowa. Finał na Stadionie przy ulicy Robotniczej 10, na którym niebieska tartanowa bieżnia niczym rozciągnięty dywan, będzie witać finiszujących triathlonistów.

„Działdowo debiutuje wśród miast gospodarzy triathlonowych zmagań. Wierzymy, że wsparcie władz miasta i powiatu działdowskiego, a także sponsora tytularnego – firmy HOFFER pozwolą na przygotowanie zawodów na najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym – mówi Tomasz Galiński z domety.pl i dodaje – liczymy na udział tych zawodników, którzy chcieliby chociażby sprawdzić formę przed warszawską olimpijką, która odbędzie się tydzień później.”

Rywalizacja odbędzie się oczywiście w kategoriach OPEN i wiekowych kobiet i mężczyzn. Będzie też okazją do startów trzyosobowych sztafet na każdym z dystansów. Organizatorzy zaplanowali również zawody dla młodych aquathlonistów w kategoriach : żak i młodzik.

Wciąż można się zapisać do udziału w zawodach na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/9799/strona.html

Przeprowadzenie imprezy wiąże się z utrudnieniami w ruchu. Dotyczy to fragmentu ulicy Mławskiej, czyli drogi wojewódzkiej 544 na odcinku od skrętu na Kurki do skrzyżowanie z ulicą RONDO WOLNOŚCI. Kolarze będą ścigać się na drodze powiatowej z Działdowa do Petrykoz, a biegacze pobiegną min; Ulicami Sportową i ścieżką pieszo-rowerową od działdowskiego Stadionu w kierunku Malinowa. Zmiany w ruchu potrwają w niedzielę 2 czerwca od godz: 10.00 do ok. 14.00. Już niedługo wzdłuż tras: kolarskiej i biegowej pojawią się żółte tablice informujące o wydarzeniu. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i jednocześnie zapraszają do kibicowania na trasach zawodów. Szczegóły tras dostępne pod adresami: kolarska i biegowa.

 

WYSTARTUJ  w Działdowie…., to TUTAJ przeżyjesz triathlonowe emocje

 

Program Imprezy

Niedziela – 02.06.2024

7:00 otwarcie biura zawodów – Stadion Sportowy Działdowo

7.00 – 10.00 strefa T2 dostępna dla zawodników – Stadion Sportowy Działdowo

8.30-10:00 1/4 – wstawianie rowerów do strefy zmian T1/depozyty – plaża Sztuczny Zbiornik Działdowo

9:00-10:30 1/8 – wstawianie rowerów do strefy zmian T1/depozyty – plaża Sztuczny Zbiornik Działdowo

8.00 – 9.00 – strefa zmian dostępna dla zawodników aquathlon

9.30 – start rywalizacji aquathlon –  w kategoriach żak i młodzicy

10:00 zamknięcie biura zawodów – Stadion Sportowy

10.30 – start dystansu 1/4 IM – plaża

12.00 – start dystansu 1/8 IM – plaża

12:00 – odbiór depozytów – Stadion Sportowy

14.45 – Bieg Malucha – Stadion Sportowy

15.00 – Ceremonie Dekoracji wszystkich kategorii – Stadion Sportowy

14.30 – odbiór rowerów – strefa T2 – Stadion Sportowy

16:00 zamknięcie odbiorów depozytów – Stadion Sportowy

 

Więcej szczegółów na domety.pl https://domety.pl/imprezy-2024/hoffer-triathlon-dzialdowo/