bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Mistrzowie Polski na podium w Kurzętniku

Triathlon Kurzętnik w swojej drugiej odsłonie potwierdził, że jest imprezą z rodzinną atmosferą, jednocześnie stojącą na bardzo wysokim poziomie sportowym. Każdy, kto śledzi wyniki rywalizacji polskich triathlonistów czekał na zmagania w Kurzętniku. Bo na liście startowej znaleźli się aktualny Mistrz Polski na dystansie IM z Malborka Tomek Szala i posiadacz wciąż najlepszego czasu na pełnym dystansie Miłosz Sowiński. Faworyci nie zawiedli.

Jako pierwsi wyszli z wody, po mocnym ściganiu na rowerze mieli dużą przewagę nad pozostałymi zawodnikami i utrzymali ją również na bieganiu. Najszybszy z dwójki liderów okazał się Tomasz Szala. Zwyciężył rywalizację na dystansie ¼ IM z czasem 01:56:05.07. Miłosz Sowiński zajął miejsce drugie (01:56:34.84). Jako trzeci na metę wbiegł Tomasz Spaleniak.

Wśród Pań bezkonkurencyjna była Aleksandra Jędrzejewska. Jedna z najlepszych polskich triathlonistek potwierdziła znakomitą dyspozycję w tym sezonie. Zawodniczka trenująca pod okiem Kuby Czaji zdominowała zmagania triathlonowe w Kurzętniku, zwyciężając każdy z etapów. Na drugim miejscu zawody zakończyła Kasia Kaczkowska. Trzecie miejsce dla Ewy Dębiec.

2022.06.04 TRIATHLON KURZĘTNIK

Także ta zawodniczka wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski podczas II PORTA Mistrzostw Polski w Triathlonie Branż Budowlanej i Developerskiej. Na tym samym dystansie tytuł wśród Panów wywalczył Jacek Woźniak reprezentujący team Sponsora Tytularnego, czyli firmy Porta.

Wszystkie wyniki dostępne na https://elektronicznezapisy.pl/event/6569/results.html . W sumie w zawodach wzięło udział ponad dwustu triathlonistów startujących indywidualnie i w sztafetach.

Zawodom towarzyszyła także rywalizacja auquathlonistów. Prawie trzydziestu młodych sportowców pływało i biegało w Wawrowicach, rozpoczynając zmagania w ramach tegorocznej imprezy.

Z kolei zakończyły całość Biegi Malucha na stadionie sportowym w Kurzętniku.