bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Na finale stojąc na pomoście czułam się jak PRO…

Tak swoje emocje tuż przed finałem A sopockiego triathlonu opisała Ewa Urbańska, która w tej imprezie zajęła trzecie miejsce.

17.09.2022 SOPOT (POLAND) SPRINT TRIATHLON (TRIATHLON) AQUATLON
NZ Ewa Urbańska – nr 3 sopockich zawodów OPEN Kobiet
FOTO TADEUSZ SKWIOT / SPORTPHOTO.PL

Zwyciężyła Agnieszka Gadomska, która tak z kolei opisuje swój start: „ Już od samego początku wiedziałam ze ściganie w Sopocie będzie niepowtarzalne. Sama forma zawodów (eliminacje i finały) była wyjątkowa i niezwykle atrakcyjna ! Również miejsce rozgrywania zawodów i ciekawy przebieg trasy były genialne- start do wody ze skoku z sopockiego molo, dynamiczna trasa kolarska oraz bieg po molo- to zapewniało niesamowite wrażenia i emocje. Zarówno dla zawodników, jak i kibiców- myślę, że dla tych drugich było to wspaniale widowisko”.

17.09.2022 SOPOT (POLAND) SPRINT TRIATHLON (TRIATHLON) AQUATLON
NZ kibice na sopockim molo
FOTO TADEUSZ SKWIOT / SPORTPHOTO.PL

Na ten fakt zwraca uwagę również Urbańska, mówiąc : „Stałam czekając na sygnał, wszystkie dziewczyny w rzędzie gotowe, spojrzałam w kierunku molo: a tam było tylu ludzi ze nie było wolnych miejsc przy barierkach! i od razu adrenalina w górę poszybowała”

Zwyciężczyni dodaje: „Do tego wspaniała organizacja i atmosfera- zaangażowanie, serdeczność i radość organizatorów są nie do opisania.” Za takie oceny dziękuje Tomasz Galiński z domety.pl, który jednak nie spoczywa na laurach „ To dopiero początek. Cieszymy się, że wszystko zagrało. Może być jednak jeszcze lepiej, sprawniej i efektowniej. Najważniejsze jest bezpieczeństwo zawodników i o to udało się zadbać. Dziękując za dobre recenzje pracujemy dalej z nadzieją na rozwój imprezy, również pod względem poziomu i rangi sopockiego triathlonu.

17.09.2022 SOPOT (POLAND) SPRINT TRIATHLON (TRIATHLON) AQUATLON
NZ Agnieszka Gadomska zwyciężczyni sopockich zawodów
FOTO TADEUSZ SKWIOT / SPORTPHOTO.PL

Agnieszka Gadomska, która jest jedną z najszybszych zawodniczek w swojej kategorii wiekowej w kraju na krótkich dystansach jest zadowolona z występu w Sopocie:„ Sam start uważam za bardzo udany – niezwykle podobała mu się jego formuła i mimo że głowa trochę się sprzeciwiała, na myśl o drugim starcie i wskoku do zimnej wody, to było warto i drugi wyścig przyniósł jeszcze więcej radości niż pierwszy i był szybszy w moim wykonaniu o 27 sek ! Szczególnie jestem zadowolona z biegania, bo nie przypuszczałam że jestem w stanie pobiec tak szybko- pierwszy bieg to w moim wykonaniu tempo Ok. 3:51 min/km, drugi- 3:47. To był świetny wyścig !… Już nie mogę się doczekać przyszłorocznej edycji triathlonu w Sopocie”

17.09.2022 SOPOT (POLAND) SPRINT TRIATHLON (TRIATHLON) AQUATLON
NZ Eleonora Tyndzik zajęła w Sopocie miejsce drugie
FOTO TADEUSZ SKWIOT / SPORTPHOTO.PL

Najlepsza Agnieszka Gadomska potrzebowała na pokonanie całego dystansu 00:22:41.47. Druga w sopockich zawodach była Eleonora Tyndzik. Zawodniczka z Warszawy na super sprinterskim dystansie uzyskała czas łączny 00:23:41.12. Trzecia Ewa Urbańska uzyskała 00:25:29.87.

zdjęcia i video z zawodów do obejrzenia w GALERII