bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

NOCNY DUATHLON ląduje ponownie w AIRPORT GDAŃSK

Odbędzie się w nocy z 27/28 maja. To niecodzienna propozycja dla kolarzy i biegaczy, bo zawody rozegrane będą na pasie startowym i drodze kołowania samolotów Portu Lotniczego im Lecha Wałęsy. Start w nocy miedzy 01.00, a 03.00. poprzedzą wszystkie procedury obowiązujące przy odprawie przed wylotem…, a później start. Do pokonania 5cio kilometrowa pętla rowerowa i 2.5 kilometrowa pętla biegowa. Rywalizacja duthlonowa odbędzie się na dystansie sprinterskim 5km bieg/15km rower/2.5 km bieg.

21.05.2022 Gdansk Duathlon Lotnisko

Niezwykła droga do przejechania i przebiegnięcia – 60cio metrowej szerokości pas startowy o długości ponad dwóch i pół kilometra i równoległa droga kołowania. Trasa wyznaczona świetlnym podprowadzeniem dla startujących i lądujących samolotów, ale także z wykorzystaniem specjalnych wózków bezpieczeństwa z pulsującym żółtym światłem, zwykle wykorzystywanych podczas remontów drogowych.

21.05.2022 Gdansk Duathlon Lotnisko

W zawodach może wystartować każdy kto chce: pościgać się na lotnisku, kto chce znaleźć się w miejscu na co dzień niedostępnym, jeśli się nie jest pasażerem, ale przechodząc procedury dla pasażera właśnie odlatującego z Gdańska. W duathlonie mogą wziąć udział także trzy lub dwuosobowe sztafety. Zawodnicy startujący w parach podzielą start na dyscypliny. Jedna osoba pobiegnie dwukrotnie, najpierw otwierający rywalizację dystans 5ciu kilometrów, a następnie ( po przejechaniu przez partnera 15stu km na rowerze) jeszcze 2,5 km na zakończenie zawodów. Wśród trzech startujących każdemu przypada jeden fragment całego dystansu.

21.05.2022 Gdansk Duathlon Lotnisko

Duathlon zostanie rozegrany nocą, dlatego Organizatorzy szczególną wagę przykładają do bezpieczeństwa. Wprawdzie pas startowy i droga kołowania będą podświetlone i znajdą się na nich pulsujące kierunkowskazy, to jednak każdy kolarz będzie musiał wyposażyć swój rower w lampkę.
„Pewnie będą zawodnicy, którzy będą chcieli się pościgać, ale zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ten start potraktują zupełnie rekreacyjnie. To może być super przygoda dla każdego. Przejazd na rowerze po pasie startowym daje wielką frajdę…”

21.05.2022 Gdańsk Duathlon Lotnisko

SZCZEGÓŁY…