bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Nowy Rok 2023 i nowe wyzwania sportowe. Zaplanuj swój kalendarz startowy i wybierz imprezy w cyklu domety.pl.

Zaczynamy w marcu od propozycji dla biegaczy. Półmaraton Pruszcz Gdańsk zastąpi ubiegłoroczny duathlon. Zostaje bieganie krótkiego dystansu, pięciu kilometrów w ramach „Piątki nad Radunią”, jednak głównym biegiem będzie ten na 21 kilometrów i niespełna sto metrów. Półmaraton Pruszcz Gdański odbędzie się 19 marca, start o 10.00. Trasa biegu poprowadzi ulicami miasta, ale również pruszczańską obwodnicą z podbiegiem na wiadukcie znajdującym w ciągu ulicy NSZZ Solidarność. Poza wspomnianym podbiegiem trasa jest płaska i może okazać się dosyć szybka. Półmaratończycy będą mieli do przebiegnięcia dwie pętle, których początek i koniec znajdzie się na miejskim stadionie przy obiektach pruszczańskiego CKiS. Dziesięć minut później ruszy „Piątka nad Radunią”. Zdecydowana część trasy poprowadzi wzdłuż przepływającej przez Pruszcz Gdański rzeki Raduni. Start i meta ta sama, jak dla Półmaratonu przy obiektach Centrum Kultury i Sportu przy ulicy Chopina.

DUATHLON PRUSZCZ GDAŃSKI

Nocny Duathlon w Porcie Lotniczym Gdańsk odbędzie się w ostatni weekend maja i jest kolejną propozycją w ramach całego cyklu. W nocy z 27 na 28 maja będzie okazja, aby pościgać się łącząc bieganie z jazdą na rowerze. Trasa podzielona będzie na trzy części. Duathloniści na początek pobiegną pięć kilometrów, później pojadą 10 km na rowerach i zakończą rywalizację biegiem na dystansie dwóch i pół kilometra. Wszystko nocą na terenie pasa startowego gdańskiego lotniska, wśród samolotów i całej lotniczej infrastruktury. Emocje i niezapomniane przeżycia gwarantowane.

 

 GDAŃSK DUATHLON LOTNISKO

Na początku czerwca zapraszamy do Sopotu. To będzie druga edycja triathlonowego Super Sprintu. Podobnie jak w roku 2022 wyścig dla agegrouperów odbędzie się na zasadzie eliminacji z finałem dla najlepszych. Ranga zawodów jednak w roku 2023 rośnie. Jeden ze startów planowany jest na poziomie Pucharu Polski dla najmłodszych zawodników w kategoriach Junior Młodszy i Młodzik.

SUPER SPRINT SOPOT
fot. TADEUSZ SKWIOT / SPORTPHOTO.PL

Także w czerwcu wracamy do Kurzętnika. To będzie trzecia edycja tego bardzo ciepło przyjmowanego triathlonu. Dwa dystanse 1/4IM i 1/8IM ze startem części pływackiej w Jeziorze Skarlińskim w Wawrowicach i metą po części biegowej na Stadionie Sportowym w Kurzętniku. Propozycja tradycyjnie skierowana jest dla zawodników indywidualnych, jak i sztafet. Odbędzie się również rywalizacja młodzików i żaków w ramach zawodów aquathlonistów. Impreza odbędzie się 24.06.2023.

 

 TRIATHLON KURZĘTNIK
fot. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI

Sezon zamknie Bieg Niepodległości. Oczywiście zawody na dystansie 10 kilometrów znajdą się w kalendarzu z datą 11.11.2023. Impreza wsparta przez Port Gdańsk zgromadziła w pierwszej edycji w sumie prawie ośmiuset zawodników. Liczymy na ponowny liczny udział biegaczy, maszerujących z kijami i biegających dzieci i młodzieży.

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Zapisy na wszystkie imprezy w ramach domety.pl na elektronicznezapisy.pl. Czekamy na Was, oferując dobrze zorganizowane imprezy w dobrym klimacie i z rywalizacją sportową na każdym poziomie. Domety.pl bowiem to zawody, w których startują Mistrzynie i Mistrzowie Polski z imprez triathlonowych, duathlonowych i biegowych, ale także początkujący amatorzy chcący sprawdzić się w którejś z rywalizacji. Jeśli chcesz, aby ten rok był aktywny w Twoim przypadku, zapisz się wkrótce na którąś z imprez i zmierzaj w roku 2023 domety.pl:-)

 

Kalendarz imprezowy – domety.pl najpewniej uzupełnią jeszcze dwie imprezy: biegowa w maju i triathlonowa we wrześniu. Szczegóły przedstawimy wkrótce.

 

PÓŁMARATON PRUSZCZ GDAŃSKI  I  „Piątka nad Radunią” – 19.03.2023 – godz. 10.00

 

NOCNY DUATHLON W PORCIE LOTNICZYM GDAŃSK – 27/28.05.2023 – godz 01.00

 

SUPERSPRINT TRIATHLON SOPOT – 3.06.2023 – godz. 12.00

 

TRIATHLON KURZĘTNIK – 24.06.2023 – godz. 10.30

 

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI Z PORTEM GDAŃSK – 11.11.2023 – godz. 13.30