bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Odlotowe, sportowe emocje na płycie gdańskiego lotniska

W wyjątkowych zawodach w duathlonie w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy wzięło udział 250 osób.  Nocne zmagania wygrał Kacper Kistowski, który…spieszył się do pracy!

 

2022.05.21 Gdańsk
Nocny duathlon
fot. Bartłomiej Zborowski

To była bardzo nietypowa impreza. Oprawa świetlna i podświetlone samoloty zaparkowane na płycie postojowej wskazywały, że dzieje się tu coś specjalnego. Start nastąpił po północy, o godzinie 1.30. Przed rozpoczęciem zawodów każdy uczestnik musiał dopełnić szczegółowych procedur związanych z pobytem na lotnisku. Ale służby lotniskowe wspierały zarówno zawodników, jak i organizatorów, w poruszaniu się po terenie lotniska.

2022.05.21 Gdańsk
Nocny duathlon
fot. Bartłomiej Zborowski

Chociaż warunki pogodowe w sobotę nie nastrajały do startu na otwartej przestrzeni, to w nocy pojawiło się okno startowe – wiatr odpuścił i tylko momentami powiewało. Było za to dość chłodno. Takie warunki, a także nawigacja w ciemności mogły co niektórym sprawić pewną trudność. Najważniejsze jednak, że wszyscy startujący dotarli do mety, pełni wrażeń i z chęcią powrotu na kolejną edycję.

Nocny Duathlon Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy wygrał Kacper Kistowski (Paczkowo – 50:45,48). Co ciekawe, na mecie powiedział, że musiał szybko uporać się z trasą, by wracać do Poznania, skąd jeszcze w niedzielę czekał go wyjazd w daleką trasę w ramach pracy.

2022.05.21 Gdańsk
Nocny duathlon
fot. Bartłomiej Zborowski

To było bardzo szybkie ściganie. Miejsce na podium cieszy. Lubię takie zawody, gdzie jest szybko, mocno chociaż start jest okupiony sporym wysiłkiem – mówił z kolei zdobywca drugiego miejsca. To zajął Adam Wieczorkowski z Gdańska z czasem – 51:27,22. Na pudło wskoczył jeszcze Damian Kiczor (Olsztyn – 52:54,56).

Wśród kobiet najlepsza była Marta Szachta (Skórcz – 1:04:03,69) przed Małgorzatą Harasimiuk-Grodzką (Gdańsk – 1:05:24,96) i Katarzyną Butowską (Starogard Gdański – 1:05:52,34).

 

2022.05.21 Gdańsk
Nocny duathlon
fot. Bartłomiej Zborowski

Cieszę się z wygranej w tak oryginalnym miejscu. to szczególne, niezwykła sceneria – podsumowała zwyciężczyni w kategorii kobiet.

Najlepszą gdańszczanką okazała się Małgorzata Harasimiuk-Grodzka, a gdańszczaninem Adam Wieczorkowski i to do nich trafiły specjalne vouchery na wybrany mecz Lechii w loży VIP od Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Każdy finiszer mógł liczyć na pamiątkowy medal, dedykowaną koszulkę oraz upominki. Dodatkową atrakcją było losowanie biletów na dowolny lot liniami Wizz Air ufundowany przez Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.