bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Pierwsze takie zawody w Polsce. Super Sprint w formule Eliminatora.

Pływanie od ostrogi sopockiego molo na dystansie 300m, jazda na rowerze po sopockich ulicach na dwóch pętlach na długości ok 10 km i bieganie na dystansie 2,5 km po nadmorskich alejkach z finiszem na Skwerze Kuracyjnym.

META w najbardziej rozpoznawalnym i reprezentacyjnym miejscu kurortu, przed Domem Zdrojowym i Muszlą Koncertową przed wejściem na sopockie MOLO. Wyścig na zasadzie eliminacji, szybkie popołudniowe ściganie od 12.02-15.00, dla tylko 450 zawodników w trzech seriach, a później finał z udziałem 150-ciu najlepszych od 17.30 w blasku kolorowych świateł na finiszu….!!!!!!!!!! Zawodom towarzyszyć będzie rywalizacja młodych aquathlonistów i Biegi Malucha.

Miliony turystów odwiedzają ten niezwykły kurort przez cały rok. Słynny z Opery Leśnej, pięknego Hipodromu i oczywiście z najdłuższego drewnianego molo w Europie. Odbywa się tu wiele imprez sportowych. I SUPERSPRINT Triathlon może stać się kolejną.

Jeden z najlepszych trenerów triathlonowych w kraju, opiekujący się wieloma reprezentantami kraju –  Jakub Czaja czuwa nad trasą rywalizacji. Jak mówi….”. „Zawody w Sopocie zapowiadają się bardzo widowiskowo! Miejsce, w jakim będą rozgrywane, a więc start pływania z sopockiego molo, część kolarska na rundach umiejscowionych w dolnym Sopocie z przejazdem przez tunel pod popularnym Monciakiem, jak również bieg z metą na Skwerze Kuracyjnym, gwarantują niezapomniane emocje, jak również liczne wsparcie kibiców. Dodatkowym atutem zawodów będzie formuła samych zawodów, ponieważ po raz pierwszy w Polsce (jak nie w Europie!), zawodnicy będą startowali w eliminacjach i finale jednego dnia na dystansie superspinterskim. Zapowiadają się więc bardzo szybkie i widowiskowe zawody. Mówił Kuba Czaja, olimpijczyk z Aten, teraz twórca i trener CTS – jednej z największych grup triathlonowych w Polsce.

Tomasz Galiński z domety.pl cieszy się, że Sopot zaprasza na zawody triathlonistów…” Dziękujemy władzom miasta i sopockiego Mosiru, że możemy wspólnie zaprosić do pięknego kurortu – ludzi uprawiających wymagający, ale jednocześnie piękny sport, jakim jest triathlon. Trójmiasto organizuje najważniejsze imprezy triathlonowe w Polsce. Gdynia ma IronMana , Gdańsk Challenge, ale to Sopot był pierwszy. W latach 90-tych rozgrywano tutaj nawet Puchar Europy na dystansie olimpijskim. Teraz triathlon wraca do Sopotu.  Po ponad dwudziestu latach, na szybki dystans Super Sprintu. Zapraszamy”

Trzy dyscypliny sportu, zmagania w pięknej scenerii sopockich ulic i sopockiego molo. Zostań częścią tego sportowego święta. Wystartuj w Sopocie i poczuj magiczną atmosferę tego miasta. Zapisy na https://elektronicznezapisy.pl/event/6570/strona.html Cena pakietu 149 zł. Szczegóły na www.domety.pl.