bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Półmaraton Pruszcz Gdański 2024. Wracamy.

16.12.2023by DoMety

Bieg na dystansie 21 km i 95 m rozpocznie kolejny sezon zawodów, które odbędą się w ramach przyszłorocznego cyklu domety.pl  Półmaraton Pruszcz Gdański odbędzie się 24 marca 2024. Liczymy na powrót na trasę zawodników, którzy wystartowali w pierwszej edycji, ale mamy nadzieję na start nowych biegaczy w tej grupie. Zapraszamy wraz Centrum Kultury i Sportu  i Pruszczańską Cukroteką. Jak przepracowałeś zimę? W jakiej jesteś formie u progu nowego sezonu? Sprawdź się w Pruszczu Gdańskim. Adrenalina znowu zacznie się szybciej wydzielać, krew szybciej krążyć, endorfiny dadzą więcej energii

Trasa bez zmian, ale są pewne korekty.

Trasa biegu poprowadzi ulicami w centrum miasta, ale także pruszczańską obwodnicą, czyli ulicą NSZZ Solidarność. Start o godzinie 10.00 w niedzielę 24 marca 2024 roku. Zmiany dotyczą umiejscowienia startu i mety. Start znajdzie się na terenie starej Cukrowni ( vis a vis Centrum Kultury ), meta na Stadionie Sportowym CKiS w Pruszczu GD. przy ulicy Chopina. Tu też mała zmiana, bo zawodnicy finiszować będą na bieżni Stadionu.

„Piątka nad Radunią” 2024

Jeśli nie czujesz się jeszcze gotowy na półmaraton, a chcesz aktywnie rozpocząć rok 2023, wystartuj w biegu na 5 kilometrów w Pruszczu. To doskonała okazja do sprawdzenia swojej dyspozycji przed sezonem startowym 2024 dla osób, które przetrenowały zimę. To także dobry sposób na sprawdzenie kondycji dla rozpoczynających treningi.

Półmaraton w trzech odcinkach? Wystartuj w 3-osobowej sztafecie.

To propozycja dla tych, którzy lubią bieganie, ale nie są jeszcze w stanie pobiec dłuższego dystansu. Nie są jeszcze gotowi na pełen dystans 21,095 km. Mogą więc półmaraton podzielić na etapy i pokonać go wspólnie z przyjaciółmi, albo z kimś z rodziny. Trzeba wybrać jeden z trzech odcinków, które złożą się na całość. Odpowiednio do przebiegnięcia będzie ok. 5 km na pierwszej zmianie, około 7 km na drugiej i w granicach 9 km na trzeciej zmianie – finałowej. Strefa zmian znajdzie się w okolicy ronda ulic Dworcowej i Podmiejskiej.

Nowy wzór medalu i statuetek dla zwycięzców.

Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal po zakończeniu rywalizacji. Dotyczy to nie tylko biegnących indywidualnie, również uczestników półmaratońskiej sztafety. W ich przypadku dozwolone będzie, a może wręcz wskazane wspólnie drużynowe finiszowanie. Wzór medalu zaprezentujemy tuż po nowym roku.