bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Poznaj trasę Półmaratonu w Pruszczu Gdańskim!

Centrum Miasta, ale również pruszczańska Obwodnica

Zobacz, jak poprowadzi trasa Półmaratonu

Trasa Półmaratonu Pruszcz Gdański poprowadzi przez serce miasta między innymi ulicami Wojska Polskiego i Chopina. Będzie jednak również wiodła pruszczańską obwodnicą – czyli NSZZ Solidarność. Składać się będzie z dwóch pętli – większej ok 12sto kilometrowej od Stadionu przy Chopina do ronda przy zbiegu ulic Dworcowej i Podmiejskiej oraz mniejszej 9-coi kilometrowej od wyżej wspomnianego miejsca do mety na Stadionie.

Kliknij TU i obejrzyj trasę 

Półmaraton w trzech odcinkach?

Wystartuj w 3-osobowej sztafecie.

To propozycja dla tych, którzy lubią bieganie, ale nie są jeszcze w stanie pobiec dłuższego dystansu. Nie są jeszcze gotowi na pełen dystans 21,095 km. Mogą więc półmaraton podzielić na etapy i pokonać go wspólnie z przyjaciółmi, albo z kimś z rodziny. Trzeba wybrać jeden z trzech odcinków, które złożą się na całość. Odpowiednio do przebiegnięcia będzie ok. 5 km na pierwszej zmianie, około 7 km na drugiej i w granicach 9 km na trzeciej zmianie – finałowej. Strefa zmian znajdzie się w okolicy ronda ulic Dworcowej i Podmiejskiej.

Część trasy półmaratońskiej pokonają również biegacze z dystansu 5 km. „Piątka nad Radunią” poprowadzi ze Stadionu przez ulicę Chopina, Wojska Polskiego, Raciborskiego, Cichą do serca miasta, gdzie biegnąc wzdłuż Kanału Raduni zawodnicy miną siedziby Urzędu Miasta Pruszcza Gdańskiego i Starostwa Gdańsk. Burmistrz Miasta Janusz Wróbel i Starosta Gdański Marian Cichoń patronują wydarzeniu.

Kliknij TU i zobacz trasę  

Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal po zakończeniu rywalizacji. Dotyczy to nie tylko biegnących indywidualnie, również uczestników półmaratońskiej sztafety. W ich przypadku dozwolone będzie, a może wręcz wskazane wspólnie drużynowe finiszowanie.