bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

SuperSprint Sopot Triathlon – Wielki finał triathlonowego sezonu 2022

6.03.2022by DoMety
SuperSprint Sopot Triathlon
super-sprint-sopot-triathlon-3
super-sprint-sopot-triathlon-2

TO BĘDZIE WIELKI FINAŁ triathlonowego sezonu 2022. SUPERSPRINT SOPOT TRIATHLON – 17.09.2022. Wpiszcie tę datę w swój kalendarz!

Pływanie na wysokości sopockiego molo na dystansie 300m – skok do wody z cokołu tamtejszej Marny, jazda na rowerze po sopockich ulicach na trzech pętlach na długości ok 10 km i bieganie na dystansie 2,5 km po nadmorskich alejkach z finałem na Skwerze Kuracyjnym.

META w najbardziej rozpoznawalnym i reprezentacyjnym miejscu kurortu, przed Domem Zdrojowym i Muszlą Koncertową przed wejściem na sopockie MOLO.

Wyścig na zasadzie eliminacji, szybkie popołudniowe ściganie od 12-15, dla tylko 500 zawodników, a później finał z udziałem tylko 150-ciu najlepszych od 18tej w blasku kolorowych świateł na finiszu. Właśnie dopracowujemy szczegóły trasy rowerowej, która poprowadzi min: tunelem w ciągu ul. Grunwaldzkiej i ulicami Haffnera i Goyki.

Kurort powoli będzie wyciszać się po sezonie letnim, ale za sprawą triatlonistów ten weekend z 17 września będzie na pewno gorący. Niebawem ogłosimy zapisy na tę imprezę.