bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Ważna zmiana dotycząca trasy PÓŁMARATONU w PRUSZCZU GDAŃSKIM!

UWAGA! OSTATNI ODCINEK PÓŁMARATONU W PRUSZCZU POBIEGNIEMY ULICĄ DWORCOWĄ I VIA AMBRA.

 

To kosmetyczna zmiana, ale wydaje się, ze z korzyścią dla biegaczy. Chodzi o ostatnie dwa kilometry biegu. Półmaratończycy po zaliczeniu drugiej pętli i minięciu ronda u zbiegu ulic Przemysłowej i Dworcowej pobiegną dalej tą ulicą w kierunku Dworca PKP.  Z tej ulicy wbiegną w ścieżkę pieszo-rowerową zwaną VIA AMBRA. Ta doprowadzi biegaczy do mety przed budynkiem CKiS.

POGODA ROZDAJE KARTY

 

Organizatorzy podjęli taką decyzję ze względu na wciąż trudne warunki pogodowe. Padające ostatnie deszcze i śnieg sprawiły, że szutrowa bieżnia po której miał poprowadzić fragment biegu na pruszczańskim stadionie jest w niezbyt dobrym stanie. Jak mówi Tomasz Galiński, organizator biegu – Boimy się, że na rozmiękniętym szutrze po zimie bieganie byłoby trudnym zadaniem. Nie chcemy, by zawodnicy musieli brodzić w błocie. Tak więc pobiegną cały dystans albo po asfalcie, albo ułożoną z kostki brukowej ścieżką Via Ambra. Ze względu na tę zmianę, układamy nawet specjalnie fragment ostatnich metrów przed wbiegnięciem na stadion z wykładziny – dodaje pomysłodawca pruszczańskiej imprezy. Pogoda według większości portali w niedzielę sprzyjać biegaczom. Chociaż ma być pochmurne  niebo, to jednak bez deszczu z temperaturą kilkunastu stopni. Przypominamy, że na każdego zawodnika po zakończeniu rywalizacji na mecie oprócz medalu czekać będzie gorąca zupa.

 

TRASA BIEGU

 

Zmiana ostatniego odcinka trasy półmaratońskiej oczywiście nie zmieni jej długości. Początek rywalizacji na każdym z dystansów, czyli BRAMA START/META znajdzie się przed budynkiem CKiS Pruszcz Gdański. Pierwsze kilometry to wspólny dystans ok 5ciu kilometrów  dla każdego z biegów. Trasa poprowadzi po wybiegnięciu z terenu CKiS ulicami Chopina, Grunwaldzką, Raciborskiego, Cichą, Spokojną, Sportową, Wojska Polskiego, Chopina ( dla biegaczy Piątki nad Radunią do wysokości nr 34, czyli wbiegnięcia na metę).

Jeśli chcesz zobaczyć trasę „Piątki nad Radunią”: kliknij tutaj

 

Półmaratończycy biegną dalej po minięciu siedziby CKiS skręcają w prawo w ulicę Dworcową, którą dobiegają do ronda – skąd rozpoczyna się odcinek ( ok. piątego kilometra biegu ), składający się z dwóch pętli ( w tym rejonie też znajdzie się strefa zmian ). Podmiejska, Przemysłowa, NSZZ Solidarność, nawrót przed rondem przy ulicy Kopernika i powrót NSZZ Solidarność, Podmiejską i Przemysłową do ronda Dworcowa – po jego obiegnięciu – bieg na drugą pętlę

 

Jeśli chcesz zobaczyć trasę : sprawdź tutaj