bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Pogoda sprzyjała osiąganiu dobrych wyników. Udany debiut Duathlon Pruszcz Gdański

4.04.2022by meet

Od samego początku w czołówce rywalizacji znajdowali się trzej zawodnicy: Michał Czapiński, Marcin MKON Konieczny i Jakub Maliszewski. W czubie rywalizacji biegowej na pierwszych pięciu kilometrach był także Bartosz Mazerski, który jednak stracił dystans do czołówki na rowerze.

Czapiński i MKON mocno pojechali rower, wciąż blisko tych doświadczonych zawodników trzymał się szesnastoletni Jakub Maliszewski. Ten nastolatek ze Straszyna pokazał dużą moc i wytrzymałość pokonując wielu starszych i bardziej utytułowanych zawodników i stanął na podium w kategorii Open Mężczyzn.
W pierwszej edycji Duathlon Pruszcz Gdański zwyciężył Michał Czapiński z czasem 56:15. Na drugim miejscu Marcin Konieczny, który osiągnął czas 57:00. Jakub Maliszewski z Trójmiejskiej Akademii Triathlonu z czasem 57:31, uplasował się na miejscu trzecim.

Wśród Pań warunki dyktowała Katarzyna Kaczkowska. Ta świetnie biegająca i równie dobrze jeżdżąca na rowerze zawodniczka kontrolowała rywalizację przez cały czas. Jeszcze po części kolarskiej kroku na ostatniej pętli próbowała dotrzymać jej Dorota Gąsiewicz. Jednak te dwa i pół kilometra pokazały moc Kaczkowskiej. Zawodniczka CTS wygrała z czasem 1:06:18. Na drugim miejscu, co ciekawe debiutująca w duathlonie Dorota Gąsiewicz z wynikiem 1:09:02. \

Miejsce trzecie wybiegała i wyjeździła Beata Jarmołowicz. Ta utytułowana zawodniczka zanotowała czas 1:12:07, a już w ostatni weekend kwietnia bronić będzie tytułu Mistrzyni Polski w duathlonie K50 w Rumii. Rywalizację duthlonistów poprzedziły zawody w bieganiu. „5 nad Radunią” w znakomitym stylu wygrał Daniel Marszk. Zawodnik Cartusii zaatakował na trzecim kilometrze i samotnie przekroczył linię mety po 16 minutach 22 sekundach.

Wśród Kobiet zwyciężyła Aleksandra Bazułka. Ta specjalizująca się w biegach górskich zawodniczka, traktując start treningowo okazała się najszybsza i wygrała z czasem
19:37,56.