bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

PÓŁMARATON PRUSZCZ GDAŃSKI ZA NAMI!

Półmaraton Wiosenny

To był piękny dzień. Pogoda sprawiła miłą wiosenną niespodziankę i sprzyjała biegaczom podczas Półmaratonu Pruszcz Gdański i Piątki nad Radunią. To z pewnością przełożyło się na frekwencję na zawodach. Chociaż zapisy zostały zamknięte w czwartek, to jednak chętnych do udziału w Biegu nie brakowało do ostatniej chwili. W zawodach wzięło udział prawie pięciuset zawodników. Krótszy, pięciokilometrowy dystans ukończyło 95 biegaczy. Medal półmaratończyka odebrało prawie czterysta osób ( w tym 351 w rywalizacji indywidualnej i 33 w jedenastu sztafetach).

Najszybsi ze wspólnego startu

Biegacze wystartowali wspólnie na obydwa dystanse. Jako pierwsi na metę wbiegli piątkowicze. Najszybszy wśród mężczyzn był Przemysław Dąbrowski z czasem 14:40.09. Ten niespełna pięciokilometrowy dystans na drugim miejscu ukończył Sebastian Waśkiewicz z czasem 15:22.47. Trzeci był Daniel Formela. Wicemistrz Europy w duathlonie z roku 2015 nabiegał 15:46.32

Rywalizację kobiet wygrała Kasia Kaczkowska. Zawodniczka ze Straszyna pokonała Agnieszkę Gadomską, która okazała się lepsza od Magdaleny Białek. Tak wyglądała trójka najszybszych Pań na krótszym z dystansów.

Półmaraton dostarczył sporo emocji. Od początku śledziliśmy rywalizację Ruslana Pechnikova i Andrzeja Rogiewicza. Zawodnik z Ukrainy okazał się lepszy. Zwyciężył z czasem 01:07:47.88. Mający problemy żołądkowe Rogiewicz osiągnął czas 01:09:22.04. Zawodnik z Grudziądza był drugi. Na trzecim miejscu ukończył zmagania Filip Szymonik. Ten świetny triathlonista biegnąc samotnie prawie cały dystans zanotował 01:12:27.

Najszybsza wśród kobiet była Ola Jędrzejewska. Zawodniczka z Wrocławia osiągnęła czas 01:19:18.75. Druga była Mariola Sudzińska z Olsztyna ( 01:28:48.15 ). Na najniższym stopniu podium stanęła Kamila Grzonka osiągając czas 01:28:53.74.

W rywalizacji sztafet, kolejność była następująca : miejsce 1: Kulawe Gazele ( 01:17:07.84 ), miejsce 2 : Oldboys Haco Pruszcz Gdański ( 01:27:41.32 ). Miejsce 3: Trzech Amigos ( 01:30:32.11 ).

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Półmaraton Pruszcz Gdański i Piątka nad Radunią  obyły się pod Patronatem Marszałka Pomorskiego Mieczysława Struka. Wydarzenie wsparli Starosta Gdański Marian Cichon i Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. Sponsorem była firma Janisz Usługi Samochodowe. Patronat medialny objęło bieganie.pl. Organizatorami wydarzenia byli CKiS Pruszcz Gdański i domety.pl.