bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Ponad pół tysiąca biegaczy w Pruszczu…

9.04.2024by DoMety

Pięciuset ośmiu biegaczy dotarło do linii mety w niedzielnym Biegu w Pruszczu Gdańskim. Ponad czterystu pokonało dystans półmaratoński, w tym 3 sztafety. Stu trzech przebiegło „5 nad Radunią”.

Najlepszym wśród mężczyzn okazał się Jędrzej Karpiński z Sopotu z czasem 01:19:01.28. Wśród Pań jako pierwsza finiszowała Khrystyna Bohomiahkova z Odessy, obecnie mieszkająca w Gdyni. Zawodniczka z Ukrainy osiągnęła czas 01:21:54.14. KLIKNIJ I ZOBACZ RELACJĘ FILMOWĄ Z WYDARZENIA

Na dystansie krótkim, gdzie w ramach „5 nad Radunią” trzeba było przebiec niecałe pięć kilometrów wśród Panów zwyciężył Sebastian Waśkiewicz z Gdańska, wśród Pań najlepsza był Natalia Ruchlewicz ze Sztumu. Start zawodów miał miejsce na terenie Starej Cukrowni z okolic Cukroteki, a meta znalazła się przed budynkiem CKiS przy ulicy Chopina. Trasa prowadziła głównymi ulicami miasta, a także min: pruszczańską obwodnicą, czyli ulicą NSZZ Solidarność.

Sponsorem Głównym zawodów było NDI Development. Partnerem Głównym był Powiat Gdański. Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali Marszałek Pomorski Mieczysław Struk oraz Starosta Gdański Marian Cichon. Imprezę wsparli: Miasto Pruszcz Gdański, Janisz Usługi Samochodowe, Cukroteka, Goodvibration.pl oraz Trec Nutrition.

„Półmaraton Pruszcz Gdański i 5 nad Radunią”, które odbyły się 24 marca 2024 zorganizowało: domety.pl przy współpracy z CKiS Pruszcz Gdański.