bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Rowerem po pasie startowym… promocja sztafet

9.04.2024by DoMety

Zapraszamy do odlotowej zabawy na gdańskim lotnisku. To impreza dla każdego: wyczynowców jadących na rowerach szosowych lub czasowych. Również dla amatorów jeżdżących na rowerach crossowych czy innych, nawet miejskich chociaż nie przystosowanych do ścigania, to jednak pozwalających na przeżycie pięknej lotniskowej przygody😊

Gdańsk, Nocny duathlon, fot. Bartłomiej Zborowski

KAŻDY ZAWODNIK OTRZYMA ORYGINALNY MEDAL I PAMIĄTKOWĄ KOSZULKĘ…

 

ZAPRASZAMY SZTAFETY FIRMOWE lub RODZINNE dwuosobowe

Jeśli lubisz biegać, a Twój kolega z pracy jeździ na rowerze – stwórzcie sztafetę i wystartujcie w nocnym duathlonie. Pary mogą być: męskie, żeńskie i mieszanie – rodzinne i firmowe…klucz nie jest istotny, najważniejsze, aby każdy z zawodników wykonał swoje zadanie.

– jeden zawodnik biegnie dwukrotnie: na początek 5 km na pierwszym etapie rywalizacji i na koniec dwa i pół kilometra w trzeciej części zawodów

– w międzyczasie – drugi zawodnik jedzie na drugim etapie ( pomiędzy etapami biegowymi ) – 15 km na rowerze – trzy pętle.

Gdańsk, Nocny duathlon, fot. Bartłomiej Zborowski

Dla absolutnych amatorów, chcących poczuć ten niezwykły klimat jest też opcja w sztafetach trzyosobowych:

– zawodnik nr 1 – biegnie 5 km

– zawodnik nr 2 – jedzie na rowerze 15 km

– zawodnik nr 3 – biegnie 2,5 km

Symboliczną pałeczkę sztafetową stanowi  opaska na rzep ze specjalnym czipem do pomiaru czasu przyczepiona do nogi, a przekazywana w strefie zmian. Cały czas obowiązuje promocyjna opłata….kliknij TUTAJ, aby zapisać swoją sztafetę.

Gdańsk, Nocny duathlon, fot. Bartłomiej Zborowski

Niezwykła droga do przejechania i przebiegnięcia – 60cio metrowej szerokości pas startowy o długości ponad dwóch i pół kilometra i równoległa droga kołowania. Trasa wyznaczona świetlnym podprowadzeniem dla startujących i lądujących samolotów, ale także z wykorzystaniem specjalnych wózków bezpieczeństwa z pulsującym żółtym światłem, zwykle wykorzystywanych podczas remontów drogowych.

Wyścig odbędzie się w nocy z 26/27 kwietnia. Zawody rozegrane będą na pasie startowym i drodze kołowania samolotów Portu Lotniczego im Lecha Wałęsy. Start w nocy miedzy 01.00, a 03.00. poprzedzą wszystkie procedury obowiązujące przy odprawie przed wylotem…, a później start. Do pokonania 5cio kilometrowa pętla rowerowa i 2.5 kilometrowa pętla biegowa. Rywalizacja duathlonowa odbędzie się na dystansie sprinterskim 5km bieg/15km rower/2.5 km bieg.