bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Coraz dłuższa lista startowa Biegu Niepodległości!

16.10.2023by DoMety

Na niespełna miesiąc przed zawodami na liście startowej mamy już ponad pół tysiąca zawodników. Zapisy prowadzone są na elektronicznezapisy.pl i codziennie pojawiają się kolejne nazwiska na liście Biegu Głównego na 10 km, ale także imprez towarzyszących: Marszu Nordic Walking i Biegów dzieci i młodzieżowych. Lista otwarta jest do 6 listopada i może liczyć tysiąc osób. W sytuacji, w której pozostaną miejsca będzie jeszcze szansa na zapisy  w dniu zawodów. Informacja na ten temat zostanie podana najpóźniej na dwa dni przed biegiem.

Na każdego zawodnika czeka medal, który doskonale nawiązuje do miejsca i rangi biegu. Morskie fale, statek i motyw wijącej się biało-czerwonej wstęgi podkreślają osobliwość wydarzenia. Bieg Niepodległości prowadzi bowiem ścieżkami nadmorskimi Gdańska, od wejścia do gdańskiego portu morskiego do końca gdańskiej plaży w Jelitkowie. Start spod Zielonej Latarni, trasa z widokiem gdańskiej zatoki, gdańskie molo i kultowe miejsca po drodze, chociażby z restauracja Parkowa na nawrotce biegu.

Koszulki, w których pobiegną zawodnicy są w dwóch kolorach. Białe lub czerwone podzielone po połowie na całą grupę startujących mają stworzyć podniosły klimat wydarzenia. Biało-czerwony tłum biegaczy będzie pięknym akcentem niepodległościowych obchodów 11 listopada. Wkrótce zostanie zaprezentowany projekt koszulki na tegoroczny bieg.

Bieg organizuje dla Was ekipa doświadczonych ludzi od lat związanych z tą dyscypliną sportu i organizacją najważniejszych imprez sportowo-rekreacyjnych w naszym kraju. Kuba Czaja, Piotr Netter, czy Ambasador wydarzenia – Adam Głogowski od wielu lat znani są w biegowym świecie naszego kraju. Tomasz Galiński, jako twórca domety.pl także od wielu lat prowadzi, a ostatnio również organizuje wiele sportowych imprez: chociażby w tym roku: Półmaraton Pruszcz Gdański, czy Nocny Duathlon w Porcie Lotniczym Gdańsk.

Sponsorami Biegu są Port Gdańsk – Sponsor Główny wydarzenia oraz Miasto Gdańsk. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz Janisz Usługi Samochodowe. Partnerem wydarzenia jest Hevelianum. Patroni medialni to trojmiasto.pl i bieganie.pl.