bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Sopot Super Sprint Triathlon, czyli zawody w najpiękniejszym kurorcie w Polsce

Po ponad dwudziestu latach triathlon wraca do Sopotu. To może być początek cyklicznej serii zawodów na bardzo krótkim dystansie – Super Sprintu. Przepisy PZTri wyraźnie określają odległości, w których powinny się zmieścić poszczególne dystanse. Dlatego też korzystając z tych wytycznych, organizatorzy zaproponują miłośnikom pływania, jazdy na rowerze i biegania, krótki dystans dający w sumie około trzynastu kilometrów.

Pływanie rozpocznie się w formule rolling startu z ostrogi sopockiej Mariny znajdującej się po prawej stronie molo. Zawodnicy torem pływackim wyznaczonym przez bojki popłyną nie więcej niż 300 metrów w kierunku plaży. Po wyjściu z morza pobiegną w stronę wejścia/wyjścia nr 23 i skręcą w prawo. Po pokonaniu około trzystu metrów dotrą do strefy T1/T2. Po zdjęciu pianek, czepków i okularków oraz przygotowaniu do części kolarskiej wybiegną z Placu Kuracyjnego do belki startowej na wysokości Latarni Morskiej i tu wsiądą na rower.

Część kolarska to dystans około dziesięciu kilometrów. Zawodnicy pojadą najpierw fragmentem ścieżki pieszo-rowerowej w kierunku Gdańska, po przejechaniu jej krótkiego odcinka skręcą ponownie w prawo w ulicę Piastów, kolejny skręt również w prawo, dalej tunelem pojadą ulicą Powstańców Warszawy. Ta zaprowadzi ich do ulicy Haffnera, na jej końcu łukiem skręcą w lewo. Z Haffnera zawodnicy zjadą w lewo w Goyki tak, aby wrócić na Powstańców Warszawskich i kontynuować jazdę w kierunku centrum miasta. Po pokonaniu tunelu dojadą do skrzyżowania z Chopina, przed którym znajduje się nawrotka do kolejnego okrążenia. Pokonają w ten sposób trzy pętle, po których wrócą do stref T1/T2, zjeżdżając po trzecim okrążeniu w ulicę Piastów i dalej ścieżką rowerowo-pieszą docierając na Plac Kuracyjny.

Odcinek biegowy to dwa i pół kilometra. Bieg poprowadzony zostanie w stronę Gdyni, fragmentem ulicy Mamuszki. Finał rywalizacji odbędzie się na Skwerze Kuracyjnym, przed Muszlą Koncertową. Meta na wysokości wejścia na sopockie molo dodaje niezwykłego kolorytu w tym pięknym mieście nad polskim Bałtykiem.

Starty odbywać się będą w trzech seriach po maksymalnie stu pięćdziesięciu zawodników. Finał, w którym znajdzie się niespełna setka zawodników z najlepszymi czasami i po pięciu najszybszych agegrouperów, w sumie ok stu pięćdziesięciu zawodników rozpocznie się przed godziną 18.00. Kolorowe światła, głośna muzyka, głosy spikerów i oklaski kibiców powitają finiszerów Sopot Super Sprint triathlon pół godziny później w sercu miasta, na Skwerze Kuracyjnym.

Imprezie towarzyszyć będą starty aquathlonistów w kategoriach żak i młodzik, oraz biegi malucha na dystansach od stu do pięciuset metrów. Szczegóły imprezy już niebawem na domety.pl, zapisy od 8 lipca, od godziny 18.00 na www.elektronicznezapisy.pl

WYSTARTUJ W Sopocie. Zapraszamy.