bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

WAŻNE: CO, GDZIE I KIEDY w ramach Biegu Niepodległości z Portem Gdańsk.

6.11.2023by DoMety

PRZECZYTAJ KONIECZNIE. To Ci pomoże ….

Kliknij i pobierz RACE BOOK

To druga edycja Biegu Niepodległości z Portem Gdańsk.

W tym roku impreza odbędzie się z istotnym udziałem Hevelianum. Dlatego też wiele dziać się będzie wokół pięknie odnowionego Domu Zdrojowego, w którym znajduje się gdańskie Centrum Nauki. Na Dziedzińcu Domu Zdrojowego znajdzie się BIURO ZAWODÓW, które czynne będzie już w piątek popołudniu w godzinach od 17.00 – 20.00 i oczywiście w sobotę przed biegiem w godzinach 9.30 – 13.00. W Biurze zawodów odbierzecie swoje pakiety, na które złożą się: numer startowy, chip do pomiaru czasu i koszulka startowa ( biała lub czerwona w rozmiarze wskazanym przez zawodnika ). Dzieci i młodzież odbierają numery startowe i chipy do pomiaru czasu ( oprócz grup najmłodszych 0-3 lat ).

 

Obok Biura Zawodów znajdzie się Depozyt, w którym zawodnicy będą mogli pozostawić swoje rzeczy. Warto mieć ze ze sobą plecak lub torbę, które zostaną oznaczone numerem startowym zawodnika. Organizator zapewnia również worki, w których będzie można pozostawić swój sprzęt.

Toalety, które szczególnie oblegane są przed startem znajdą się w dwóch miejscach. W okolicach Domu Zdrojowego, gdzie będzie Biuro Zawodów, Biegi Dzieci i Młodzieży oraz meta całej rywalizacji. Drugim miejscem będzie strefa startu, czyli Falochron Zachodni. Tam również znajdzie się zaplecze sanitarne.

Organizator nie zapewnia Parkingu. Bieg odbywa się jednak w rejonie typowo turystycznym miasta, odwiedzanym często przez tysiące osób jednego dnia. Dlatego jest w okolicy wiele miejsc do pozostawienia samochodu, lub roweru. Namawiamy jednak do skorzystania z komunikacji miejskiej. W okolice Domu Zdrojowego dojeżdżają zarówno tramwaje, jak i autobusy gdańskiej komunikacji.

 

TRASA BIEGU.

Uczestnicy tegorocznego Biegu Niepodległości wystartują jak w roku ubiegłym z okolic falochronu zachodniego na wysokości zielonej latarni. Meta biegu przewidziana jest w okolicach gdańskiego Domu Zdrojowego i to jest najważniejsza zmiana. W okolicy tego pięknego odrestaurowanego symbolu Brzeźna odbędą się biegi dzieci i młodzieży oraz ceremonia dekoracji. Biegacze zmierzą się z trasą, która poprowadzi nadmorskim deptakiem wzdłuż ulic Brzeźnieńskiej, Jelitkowskiej, a także fragmentem deptaka do ul. Jana Pawła II, z finiszem w Brzeźnie.

Trasa biegu zostanie oznaczona dodatkowo w tym roku falami świetlnymi. To specjalne pachołki z migającymi światłami, które pojawią się na nawrotkach i zakrętach, czyli w ważnych miejscach całego dystansu. Na trasie znajdzie się również jeden punkt z wodą. Będzie można się napić na nawrotce, na półmetku trasy w Parku Jelitkowskim, tam znajdzie się również punkt pomiaru czasu. Punkt z wodą oraz z izo będzie czekać także na mecie.

STREFY STARTOWE

Aby start odbył się płynnie zostaną wyznaczone strefy, oznaczone specjalnymi tabliczkami. Ustaw się w części startowej, która odpowiada Twojej życiówce, albo aktualnej dyspozycji. Biegacze zajmą miejsca w strefie poniżej 40 minut, 40-50 minut, 50-60minut, oraz powyżej 60 minut. W tej ostatnie znajdą się także zawodnicy biegnący z wózkami i maszerujący z kijkami. Każdy zawodnik zobowiązany jest ( zgodnie z regulaminem ) do startu w koszulce otrzymanej  w pakiecie.

MEDALE I NAGRODY

Na każdego zawodnika czeka medal, który doskonale nawiązuje do miejsca i rangi biegu. Morskie fale, statek i motyw wijącej się biało-czerwonej podkreślają osobliwość wydarzenia. Statuetki, które otrzymają najlepsi zawodnicy także odwzorowują morskie atrybuty. Najlepsi zawodnicy w kategoriach OPEN otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe. Najszybsi zawodnicy w kategoriach wiekowych także otrzymają zestawy składające się z izo i suplementów. Dla dzieci i młodzieży też mamy okolicznościowe statuetki.

Całe wydarzenie po Ceremonii Dekoracji na Dziedzińcu Domu Zdrojowego zakończy Quiz Biegowy. Może wziąć w nim udział każdy zawodnik Biegu lub Marszu Nordick Walking, który ukończy zawody. Aby mieć szansę na nagrodę, trzeba po zakończeniu biegu wrzucić kupon quizowy, który znajduję się przy numerze startowym do specjalnej Urny w Biurze Zawodów. Po wylosowaniu ( konieczna obecność ), aby wygrać uczestnik quizu będzie musiał odpowiedzieć na pytanie związane z drugą edycją Biegu Niepodległości.

KIBICE

Bieg Niepodległości poprowadzi ścieżkami nadmorskimi Gdańska, od wejścia do gdańskiego portu morskiego do końca gdańskiej plaży w Jelitkowie. Start spod Zielonej Latarni, trasa z widokiem na zatokę i gdańskie molo z metą przy pięknym Domu Zdrojowym. Początek Biegu o godz. 14.00. Wzdłuż trasy zapewne ustawi się dużo kibiców wspierającym biegaczy. Liczymy na gromki doping na całej trasie. Jednak ze względów bezpieczeństwa na sam Falochron Zachodni będą mieli wstęp tylko zawodnicy. Towarzyszące im osoby i kibice zajmą sektor na dojściu do Falochronu wskazany przez Ochronę imprezy.

 

PROGRAM:

10.11 – Piątek

BIURO ZAWODÓW – 17.00 – 20.00 – Dziedziniec Domu Zdrojowego – Zdrojowa 2, Brzeźno

11.11 – Sobota

BIURO ZAWODÓW – 09.30 – 13.00 – Dziedziniec Domu Zdrojowego – Zdrojowa 2, Brzeźno

DEPOZYT – 10.00 – 16.00 – obok Biura Zawodów

 

STARTY:

12.30 – 13.30 – BIEGI DZIECI i MŁODZIEŻY – start i meta – przed Domem Zdrojowym

12.30 – bieg Młodzika/Juniora Młodszego – 1000 m – 13,14 latki (15,16 latki)

12.45 – bieg Żaka – 1000 m – 11,12 latki

13.00 – GR I – 100 metrów – dzieci w wieku 1,2,3 lata (możliwa asekuracja rodziców)

13.10 – GR II – 300 metrów – dzieci w wieku 4,5,6,7 lat

13.20 – GR III – 500 metrów – dzieci w wieku 8, 9, 10 lat

13.30 – przejście zawodników – ze strefy Expo/Biuro Zawodów/Depozyt z Dziedzińca Domu Zdrojowego na start – okolice Zielonej Latarni – Falochron Zachodni

14.00 – START BIEGU GŁÓWNEGO – miejsce – Falochron Zachodni – 10 km

14.05 – START MARSZU Nordick Walking –  j/w – 10 km

14.30  – META – okolice Domu Zdrojowego

15.40 – Ceremonia dekoracji – Dziedziniec Domu Zdrojowego

16.00 QUIZ BIEGOWY

Widzimy się na Biegu Niepodległości z Portem Gdańsk. To już w sobotę, start o godzinie 14.00. Na liście startowej prawie dziewięćset osób dorosłych i ponad dwieście dzieci i młodzieży.